Kamienie mocy w ezoteryce znane są stosunkowo od niedawna. Jest to termin, który określa wyjątkowo rzadkie kamienie, nietypowe, występujące w niewielu zakątkach świata. Te minerały głównie stosowane są podczas medytacji, przez osoby chcące zagłębić się w swoją duchowość, wzmocnić intuicję i otworzyć tzw. trzecie oko.

Czego pragniesz?

Jaki kamień jest dobry dla Ciebie?

kreatywność
karneol, cytryn, obsydian, labradoryt
otwarcie serca
malachit, kwarc różowy
miłość
malachit, kwarc różowy
radość
cytryn, karneol, amazonit
zmiana
kryształ górski, ametyst
prawda
amazonit
intuicja
ametyst
cytryn
pewność siebie
cytryn, perły, labradoryt
harmonia
ametyst, malachit, szungit
bogactwo
cytryn
Kamienie mocy
Kreatywność
karneol
karneol

Karneol

Półszlachetna odmiana chalcedonu o barwach od pomarańczowej przez czerwoną do żółtej

Kamień odwagi, radości i siły. W intensywny sposób pobudza nasze centrum aktywności, budząc w nas apetyt na życie. Pomaga porzucić stare schematy i otworzyć się na nowe doświadczenia. Wspomaga w przemianie duchowej, zmianie sposobu myślenia i nastawienia. Karneol sprawia, że chce nam się żyć pełnią życia.

cytryn
cytryn

Cytryn

Krystaliczny kwarc, przybierający barwę we wszystkich odcieniach żółci od jasnocytrynowego do brązowego. Swoją barwę zawdzięcza domieszce żelaza

Cytryn dodaje odwagi, sprzyja jasności umysłu i wzmacnia umiejętności komunikacji. Kamień optymizmu, działa energetyzująco. Otwiera nasz umysł na nowe rozwiązania i pomysłu. Nie bez powodu jest uważany za kamień bogactwa. Wspiera nas bowiem i wzmacnia w podejmowaniu dobrych decyzji oraz wytyczaniu nowych kierunków w życiu.

obsydian
obsydian

Obsydian

Nieprzeźroczyste szkliwo wulkaniczne czyli zastygła lawa o smolistoczarnej lub brunatnej barwie

Pobudza chęć do działania, jednocześnie stabilizując energię i pewność siebie, wykazuje silne właściwości ochronne i przeciwlękowe, usuwa blokady energetyczne

labradoryt
labradoryt

Labradoryt

Kamień szlachetny z grupy skaleni o barwie ciemnoszarej z metaliczną grą barw niebieskiej, zielonej, fioletowej

Pomaga w trudnościach z koncentracją i pamięcią, wspiera twórczą aktywność i kreatywność. Wzmaga entuzjazm do podejmowania nowych działań.

malachit
malachit

Malachit

Nieprzeźroczysty minerał miedziowy o delikatnym połysku, występuje we wszystkich kolorach zieleni, aż do koloru szmaragdowego

Chroni przed negatywnymi wibracjami, równoważy poziom energii oraz przynosi ukojenie, wykazuje działania nasenne

Kwarc różowy
Kwarc różowy

Kwarc różowy

Kamień szlachetny z rodziny kwarcu o wszystkich odcieniach barwy różowej

Kamień miłości, otwarcia naszego serca w zaufaniu. Kamień rozbudzający zdolność do nowego otwarcia na świat i życie. Kamień o silnych właściwościach uzdrawiających. Uwalnia od niekorzystnych wzorców myślenia, rozwija wyobraźnię, zmniejsza stres.

amazonit
amazonit

Amazonit

Kamień z rodziny skaleni o barwie od turkusu po zieleń

Silnie transformujący kamień, wzmacnia i chroni aurę, stabilizuje emocjonalność. Kolor amazonitu oddaje jego wyjątkową moc do pobudzania w nas kreatywności, radości i świeżego patrzenia na świat. Pozwala lepiej poradzić sobie w stresujących sytuacjach, wspiera naszą intuicję. Chroni nas przed niskimi wibracjami z uwagi na własną bardzo wysoką wibrację. Wzmacnia siłę woli, niezależność i otwarcie serca.

kryształ górski
kryształ górski

Kryształ górski

Przeźroczysty wysoko wibrujący kamień wyglądem przypominający czysty lód

Uznany za kamień o najsilniejszym działaniu oczyszczania naszej energii. Nazywany jest „królem kryształów”. Jest symbolem czystości, ogromnej mocy i transformacji. Tworzy silną tarczę ochronną, ma moc neutralizacji energii negatywnych. Usuwa blokady emocjonalne, uspokaja, wycisza, a jednocześnie ładuje nas pozytywną energią. Korzystając z mocy kryształu górskiego zaczynamy patrzeć na świat ze świeżej perspektywy z lekkością i zaufaniem.

ametyst
ametyst

Ametyst

Ametyst należy do rodziny kwarców. Może być przeźroczysty lub półprzeźroczysty. Barwa: fioletowa w odcieniach od jasno do ciemnoniebieskiego i ciemnofioletowego

Ten kamień równoważy nasze emocje, przynosi spokój, równowagę i wyciszenie. Jest kamieniem doskonale relaksującym i wspomagającym leczenie bólów migrenowych. Ametyst rozwija naszą intuicję, pomaga łączyć się z naszą nieświadomością, sprzyja kreatywności. Ametyst znany jest również ze swoich właściwości antydepresyjnych.

perły
perły

Perły

Symbol piękna i doskonałości o barwie białawej, mogą mienić się wieloma barwami

Silne działanie w leczeniu wszelkich zaburzeń emocjonalnych

szungit
szungit

Szungit

Wyjątkowy minerał na bazie węgla

Silne właściwości oczyszczające i odpromieniowujące, chroni również przed promieniowaniem elektromagnetycznym

Kamienie mocy
Loading...